Ads 468x60px

.

середа, 27 грудня 2017 р.

Семінар-практикум

28 грудня 2017 року відбулося засідання міського методичного об'єднання вчителів фізики.
Тема: Впровадження змішаного навчання в педагогічну діяльність вчителя фізики. Перевернутий клас.
Форма проведення: семінар-практикум.
Мета: знайомство з  інноваційною моделлю навчання та створення сценаріїв уроків "перевернутий клас".

Матеріали семінару:



Покетмод - продукт, який було сворено вчителями під час проведення семінару. Маленька книжка з ідеями та прикладами, які можна використати під час проведення перевернутого уроку.

Приклад уроку з використанням інструменту складання вікторин Kahoot, вчитель Кравець Т.І.:



Методичні рекомендації щодо проведення та підготовки до обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики

четвер, 14 грудня 2017 р.

Учитель року-2018

12 грудня 2017 року Науково-методичним центром проведено урочисте нагородження конкурсантів міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018». 

Вітаємо переможців конкурсу в номінації "Фізика"
    
    І місце:  Гринь Ірину Петрівну, вчителя ЕЗОШ №4.
  • ІІІ місце:  Микитенко Марію Степанівну, вчителя  ЕЗОШ №7.

Перебіг подій в світлинах з різних етапів конкурсу:

вівторок, 14 листопада 2017 р.

Вебінар Інтерактивної школи творчого вчителя за 13.11.17

Фізика. 8 клас. Електризація тіл. Електричний заряд, електричне поле.
Спікер: Гельфгат Ілля Маркович, учитель фізики вищої кваліфікаційної категорії КЗ «Харківський фізико-математичний ліцей № 27», учитель-методист, відмінник народної освіти України, заслужений учитель України, кавалер ордена «За заслуги» трьох ступенів. Кандидат фізико-математичних наук. Педагогічний стаж понад 40 років. Співавтор низки навчальних посібників із фізики, автор численних наукових робіт, науково-популярних і науково-методичних статей.


неділя, 5 листопада 2017 р.

Інтерактивна школа творчого вчителя

Увага, шановні колеги!
З понеділка, 06.11.2017 року, видавництво "Ранок"  запрошує до вебінарів осінньої сесії "Інтерактивної школи творчого вчителя"
Для участі у вебінарах і подальшого отримання сертифікату необхідно зареєструватися за адресою: http://www.ranok.com.ua/webinar.html/
Тематика вебінарів  для вчителів фізики:

13 листопада 2017 р. 17-00 – 18-00 Фізика. 8 клас. Електризація тіл. Електричний заряд, електричне поле. Гельфгат Ілля Маркович

15 листопада 2017 р. 15-00 – 16-00 Фізика. 9 клас. Око як оптичний прилад. Зір і бачення. Вади зору та їх корекція . Гельфгат Ілля Маркович

16 листопада 2017 р. 17-00 – 18-00 Фізика. 7 клас. Розв’язування задач на механічний рух . Божинова Фаїна Яківна

23 листопада 2017 р. 16-00 – 17-00 Фізика. 9 клас. Лінзи. Отримання зображень за допомогою лінзи та системи лінз . Божинова Фаїна Яківна

20 листопада 2017 р. 17-00 – 18-00 Фізика. 8 клас. Агрегатні стани речовини . Божинова Фаїна Яківна

МОН ухвалило нові навчальні програми з фізики та астрономії для старших класів

МОН ухвалило нові навчальні програми з фізики та астрономії для 10-11 класів.
Оприлюднення чекаємо найближчим часом.
Детальніше.

вівторок, 31 жовтня 2017 р.

Термін проведення міськіх олімпіад

Методичний відділ Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти оприлюднив графік проведення ІІ етапу учнівських олімпіад.
Ознайомитися з термінами.

понеділок, 23 жовтня 2017 р.

Всеукраїнська науково-практична конференція

20 жовтня 2017 року в межах ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Розвиток сучасної природничо-математичної освіти: реалії, проблеми якості, інновації» відбулася панельна дискусія  «Проблеми якості сучасної природничо-математичної освіти: зміст, підручники, програмно-педагогічні засоби, критерії та показники».
Детальніше ознайомитися з матеріалами можна на блозі данної конференції. 

вівторок, 10 жовтня 2017 р.

четвер, 14 вересня 2017 р.

Натхнення!

У новому 2017/2018 навчальному році Всеукраїнський конкурс «Учитель року» проводитиметься у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура». Їх затвердив відповідний наказ Міністерства освіти і науки України від 19.06.2017 № 866 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018».
Бажаємо колегам, які беруть участь у цьому професіональному конкурсі,  психологічної витримки, підтримки як колективу так і рідних, творчого польоту та натхнення!

середа, 23 серпня 2017 р.

Важливо!

Щорічна веб-конференція "Методичні поради та рекомендації щодо здійснення навчально-виховного процесу у новому навчальному році"
Для вчителів фізики та астрономії: 29 серпня 11.00-12.00
Зареєструватися он-лайн 

субота, 19 серпня 2017 р.

Всеукраїнська серпнева конференція педагогічних працівників за участі В. Гройсмана та Л. Гриневич

18 серпня 2017 року відбулася Всеукраїнська серпнева конференція педагогічних працівників за участі В. Гройсмана та Л. Гриневич

Частина 1


Частина 2

середа, 2 серпня 2017 р.

Природничі науки

З 2018-2019 навчального року Державний стандарт середньої освіти і типові навчальні плани передбачають можливіть вибору школами інтегрованого курсу «Природничі науки» для 10-11 класів, які навчаються за суспільно-гуманітарним профілем.
Природничі науки – інтегрований курс, що об'єднує фізику, хімію, біологію, географію, астрономію та екологію

 Робочі групи розробили 4 різних проекти програм. Ознайомитися детальніше.

пʼятниця, 16 червня 2017 р.

ЗНО-2017 фізика

14 червня відбулось ЗНО з фізики,
із завданням та відповідями можна ознайомитися за посиланням:
 Фізика. ЗНО-2017
 Відповіді .


понеділок, 5 червня 2017 р.

Оновлені програми

ФІЗИКА. 7-9 КЛАСИ
Робочою групою виявлені резерви змісту навчальної програми з фізики щодо впровадження компетентнісного підходу; опрацьовані зауваження, висловлені під час громадського обговорення програми; переглянуто зміст програми з метою його розвантаження та уточнення.
1. Розглянуто всі зауваження, що надійшли від громадськості. Враховано слушні зауваження, що не суперечать державному стандарту.
2. У теоретичній частині програми вилучено деякі питання, що надто деталізують зміст, усунено непослідовність деяких питань. Акцентовано екологічний, енергозбережувальний і здоров’язбережувальний аспекти.
3. Експериментальну частину осучаснено завдяки рекомендаціям щодо використання цифрових комплексів, застосування компютерних програм для обробки результатів тощо.
4. Розкрито компетентнісний потенціал навчального предмета, складено таблицю, в якій кожну ключову компетентність скорельовано з предметним змістом і навчальними ресурсами для її формування.
5. Визначено предметний зміст, що розкриває наскрізні змістові лінії в кожній темі програми.
6. У кожній темі розкрито компетентнісні результати навчання згідно зі структурою компетентності, за складниками: знаннєвим, діяльнісним, ціннісним.
7. Розроблено зміст пояснювальної записки до програми з урахуванням змін у її структурі і компетентнісного спрямування.
8. Надана свобода вчителю у формуванні розподілу годин між розділами курсу, можливості змінювати послідовність вивчення розділів, переносити питання змісту із класу в клас.
9. Надана повна свобода щодо тематики формування навчальних проектів, виконання лабораторних робіт.

В. Гудзь, керівник робочої групи

вівторок, 23 травня 2017 р.

Вітаємо переможців!

На Запорізькій АЕС підбито підсумки конкурсу рефератів «Ядерна енергетика і світ»

18 травня 2017 року у інформаційному центрі Запорізької АЕС підбито підсумки щорічного конкурсу рефератів «Ядерна енергетика і світ» серед учнів старших класів навчальних закладів м. Енергодар. Організатори конкурсу - управління роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЗАЕС і міське управління освіти.
На конкурс в цьому році було представлено 6 рефератів. Журі, до складу якого увійшли представники навчально-тренувального центру, управління роботи з громадськістю та ЗМІ ЗАЕС і науково-методичного центру міського управління освіти визначило трьох переможців.
Кращою одноголосно визнана робота учениці Енергодарського навчально-виховного комплексу №5 Лаврентій Анастасії, яка розкрила тему «Удосконалення водно-хімічного контролю в ВП ЗАЕС методом мас-спектрометричного аналізу».
Друге місце присвоєно учневі Енергодарського навчально-виховного комплексу №5 Лебедєву Даниїлу. Тема його роботи - «Дослідження потенціалу енергоефективності побутових приладів».
Третє місце журі присвоїло учениці Енергодарської ЗОШ №7 Омельченко Валерії. Її робота - «Проект ЛЕП« Запорізька АЕС - підстанція Каховська».

 

За матеріалами Новини ЗаАЕС

четвер, 16 березня 2017 р.

Інтерактивна школа творчого вчителя

Шановні колеги!
Для подальшого надання безкоштовної методичної підтримки вчителям, вихователям та методистам видавництво "Ранок" запрошує всіх освітян з 20.03.17 до 08.04.17 приєднатися до вебінарів весняної сесії онлайн - проекту "Інтерактивна школа творчого вчителя". У вкладеному файлі програма заходів.
Усім онлайн учасникам, як завжди, буде надіслано сертифікати. А школи, що переможуть за кількістю учасників, знову отримають подяки та кращі зразки корисної навчальної літератури від видавництва "Ранок".
Просимо сприяти участі у заходах педагогів навчальних закладів.
Зараз зустрічайте родзинку сезону - вебінари з презентаціями нових підручників для 9 класу, яким було надано гриф “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України”.
Всі ці підручники вже з 20 березня 2017 року доступні для ознайомлення та вибору вчителями.
До вашої уваги пропонуємо також нові практичні навчальні матеріали.
З повагою, Директор видавництва "Ранок" Круглов Віктор Володимирович.

пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник»

Конкурс відбудеться у квітні – травні. До участі запрошуються вихованці позашкільних, учні 7–10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Змагання відбувається у чотирьох номінаціях, кожна з яких має загальну тему:
  1.  «Історик-Юніор».  
  2. «Еколог-Юніор».  
  3. «Астроном-Юніор». Тема:
  • Навести результати власних спостережень об’єктів зоряного неба.
  • Сформулювати завдання за космічними знімками з Інтернету або світлинами, зробленими власноруч, і навести його вирішення. Приклади таких завдань доступні за посиланням.
        4. «Технік-Юніор». Тема: «Оригінальні досліди-фокуси».
Необхідно перетворити фізичні (хімічні) досліди в пізнавальні фокуси, використовуючи оригінальні ідеї, а також пристрої власної конструкції. Проте не можна використовувати досліди, які були вже продемонстровані на конкурсі у минулому навчальному році.
Рекомендується розроблення дослідів-фокусів, підґрунтям яких є електромагнітні й оптичні явища.
Етапи змагання:
  • І етап – заочний (до 15 квітня – подання заявки на участь, розміщення презентацій і тез доповідей на сайті конкурсу; з 25 квітня до 10 травня – відкрите рейтингове оцінювання проектів);
  • ІІ етап – онлайн-захист проекту.

четвер, 23 лютого 2017 р.

Засідання ММО

23 лютого на базі Енергодарського багатопрофільного ліцею пройшов семінар -практикум вчителів фізики та астрономії.

Тема. Практична спрямованість викладання фізики та астрономії, інтеграція їх з іншими предметами в рамках роботи над практично - діяльнісним етапом єдиної науково-методичної теми ММО

  Метою семінару було створити позитивну мотивацію вчителя до інтегрованого навчання, творчого інноваційного пошуку та науково-дослідницької діяльності, спрямованих на формування інноваційного потенціалу особистості педагога– фасилітатора, дослідника.

Розглянуті питання:

1) Практична спрямованість  викладання фізики та астрономії, інтеграція їх з іншими предметами. 
Виступ керівника ММО вчителів фізики та астрономії Кабакової О. В.




2) Можливості фізичних цифрових лабораторій. Складання та розв’язання експериментальних 
задач. 
Вчтель фізики ЕБЛ Уманська Т.М. провела презентацію цифрової лабораторії Еinstein™. Продемонструвала можливості використання цифрового вимірювального комплексу, який включає в себе реєстратор даних LabMate+  – легкий, бездротовий реєстратор даних нового типу, оснащений  вбудованими датчиками.


    


3) Міжнародне тестування PISA-2018. Виступ методиста ЕНМЦ Самойлової І.А. 









Детальніше ознайомитисяз PISA-2018.

4) Проектні технології в практиці сучасного уроку фізики та астрономії



середа, 25 січня 2017 р.

Вітаємо!


21-22.01 в Запорізькому  БП ліцеї №99 пройшов обласний етап Всеукраїнської олімпіади з фізики. Збірну команду з нашого міста представляли 5 учнів. 
Успішний результат принесли команді: 
ІІ місце - учениця 10 класу ЕБЛ  Горпініч Марія, вчитель Уманська Т.М.
ІІ місце - учень 8 класу ЕНВК №5 Белозьоров Володимир, вчитель Кабакова О.В.