Ads 468x60px

.

четвер, 27 серпня 2020 р.

Матеріали засідання ММО вчителів фізики

 Методичні рекомендації щодо викладання фізики в 2020-2021 н.р.



Навчальні програми 


Програми з фізики та астрономії для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти затверджені Міністерством освіти і науки України наказом № 1539 від 24.11.2017: 

Виклики. Вектори руху. Прогнози на майбутнє в освіті м. Енергодара

Сайт форуму
Традиційні серпневі зустрічі освітян напередодні нового навчального року в мають на меті обговорити напрямки розвитку системи освіти міста, окреслити готовність швидко реагувати на виклики часу і діяти в істотно нових умовах. Цьогоріч зустрічі відбуватимуться у форматі освітнього форуму «Виклики. Вектори руху. Прогнози на майбутнє в освіті м. Енергодара у 2020-2021 н.р.», який триватиме з 27.08.2020 по 31.08.2020. У зв’язку з карантином через СОVID 19 частина заходів  проводить дистанційно.

четвер, 30 квітня 2020 р.

Міжнародна молодіжна наукова олімпіада IJSO 2020

Мала академія наук України розпочинає національний відбір для участі в Міжнародній молодіжній науковій олімпіаді (International Junior Science Olympiad  IJSO) 2020!
IJSO – одна з 12 найпрестижніших наукових світових олімпіад для молоді! ЇЇ унікальність  це комплексні завдання, які складаються одночасно з трьох предметів  фізики, хімії та біології у формі теоретичних завдань, практичних задач та експерименту! Лист ІМСО

четвер, 16 квітня 2020 р.

Підвищуємо свою кваліфікацію.

Час на карантині можна використати з користю. Запрошуємо підвищити свій  професійни рівень. Це дуже цікаво:
Академія цифрового розвитку оголошує про початок реєстрації для навчання  за дистанційним курсом “Використання інтерактивних аркушів та плакатів в освітній діяльності” із 27 квітня по 11 травня 2020 року.
Курс проводиться з метою формування цифрової й професійної компетентності керівних та педагогічних кадрів щодо створення інтерактивних аркушів та плакатів.
Програма курсу затверджена протоколом № 2 від 04 березня 2020 року та опублікована на сайті http://bit.ly/2WdDZCN.
За підсумками курсу учасники отримають сертифікат про успішне завершення навчання за програмою "Використання інтерактивних аркушів та плакатів в освітній діяльності" в кількості 30 годин.
Інформаційний лист: https://bit.ly/2V8JAZR
Посилання на форму реєстрації: https://bit.ly/3cn4ISe
На вас чекає команда кваліфікованих тренерів Olga Bogdanova (Ольга Богданова) та Olga Zakhar (Ольга Захар), які протягом усього навчання будуть надавати консультації, допомагати, супроводжувати з метою створення для вас комфортних умов навчання й ситуації успіху! 

четвер, 2 квітня 2020 р.

Підбиття підсумків роботи над науково-методичною проблемною темою

Сделано на Padlet

Аналізуючи представлений матеріал можна прийти до висновку, що головним  при вивчені фізики залишається шкільний фізичний експеримент як засіб формування дослідницьких умінь здобувачів освіти.
Проведення фронтальних лабораторних робіт, які виконуються на простих за своєю конструкцією приладах, у своїй роботі використовують вчителі Жукова Н.Ю. (ЕНВК №1), Менжинська Л.О. (ЕНВК №5).
Домашній фізичний експеримент відіграє важливу роль у формуванні практичних навичок дитини, тому такий вид діяльності активно впроваджується вчителями Уманською Т.М. (ЕБЛ) та Жуковою Н.Ю. (ЕНВК №1)
Фізичний експеримент виконаний за допомогою цифрової лабораторії Еinstein™ робить урок сучасним та цікавим для дітей покоління Z, вважає Уманська Т.М. (ЕБЛ). Тому на своїх уроках вона не тільки проводить самостійні демонстрації, а підключає дітей до проведення  дослідів та  аналізу отриманих результатів.
Формування дослідницьких компетентностей на уроках фізики є провідною ідеєю у роботі учителя фізики ЕЗОШ №7 Микитенко М.С.
Пошуково-дослідницький метод викладання фізики у своїй роботі використовує вчитель фізики ЕЗОШ №2 Салахова Л.А.. Урок для вчителя – це урок, на якому присутній демократичний стиль спілкування, де діти вчаться здобувати знання, а не отримувати готові, де жоден з них не боїться висловлювати свою думку і доводити її. 
Лепбук як оригінальне інноваційне посібник використовує у своїй роботі вчитель фізики ЕБГ Гармонія Олейнікова К.В.. На її думку, створення лепбуку є дуже цікавої організацією діяльності учнів для  узагальнення вивченої теми.
Урок-гра – це форма проведення уроку фізики, яка має дуже великий мотиваційний потенціал, вважає вчитель фізики ЕЗОШ №4 Козій М.М.. Дітям подобається працювати в команді, виконувати завдання, як теоретичного плану, так і практичного.
В своїй педагогічній діяльності вчитель фізики ЕНВК №5 Кабакова О.В. постійно впроваджує сучасні інноваційні технології за допомогою створеного інтерактивного навчального середовища. На її думку, урок повинен бути –територією навичок ХХІ століття.
Перспективою у своїй роботі молода вчителька з ЕБГ Гармонія Пиріжок Я.О. бачить удосконалення уміння проводити заняття з використанням методики CLIL та впровадження методу проектів, з метою підвищення пізнавального інтересу здобувачів освіти до предмету.

6 квітня стартує "Всеукраїнська школа онлайн"

Простір відкритої освіти : 6 квітня стартує "Всеукраїнська школа онлайн": До уваги учнів, батьків, вчителів! В понеділок, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська ...

неділя, 22 березня 2020 р.

О дистанционной работе. Меньше контроля, больше поддержки. Marina Kurvits

Выстроить процесс учения на расстоянии - достаточно непросто, но, главное, не превращать его в выполнении бесконечной домашней работы. А выставление отметок - это последнее над чем стоит заморачиваться.

четвер, 19 березня 2020 р.

Переходимо на дистанційне навчання


У зв’язку з тимчасовим призупинення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти міста, з метою виконання навчальної програми з математики та створення умов для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій учнів засобами технологій дистанційного навчання рекомендуємо:

Корисні посилання для дистанційного навчання фізики і астрономії
1) Інтерактивні вправи з фізики:
2) Безкоштовний веб-сервіс Google Classroom. Відеоінструкції по роботі з даним сервісом
3) Електронна освітня платформа «МійКлас»
4) Навчання з Гіпермаркетом Знань «Фізика і астрономія»
5) Каталог електронних освітніх ресурсів інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка «Фізика»
6) Колекція цифрових освітніх ресурсів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» «Фізика»
7) Padlet is the easiest way to create and collaborate in the world - онлайн-дошка для спільної роботи з учнями, яку різними способами можна задіяти у навчальній роботі.
9) Прості експерименти, які покажуть, що наука вдома – це весело: https://nus.org.ua/articles/prosti-eksperymenty-yaki-pokazhut-shho-nauka-vdoma-tse-veselo/?fbclid=IwAR2l7k_H3PqKngVbUIQ0Xr6Nu3f0Yld4cQHUSdh302V89WnTQ1e4ukXA4ws
10)  3D модель Сонячної системи.    (російська мова)  Представлено 3D моделі планет, зірок, сузір'їв. Положення туманностей відносно до Сонячної системи.
12)  Інтерактивна гра "Фази Місяця" (англійською мовою). Гра онлайн "Фази Місяця"
13)  Конспекти уроків, презентації, тести, цікаві ігри, квести,  інтерактивні плакати:
7 клас
8 клас
9 клас
10 клас
11   клас
http://oipopp.ed-sp.net/?q=taxonomy/term/334

Корисні посилання для підготовки до ЗНО з фізики



четвер, 20 лютого 2020 р.

ММО Засідання №3


Тема: Реалізація компетентнісно-діяльнісного підходу до навчання на уроках фізики та астрономії
Круглий стіл



Демонстрація та обговорення фрагментів відео уроків членів ММО, на яких впровадженно елементи діяльністного підходу до навчання.